Naga Marketsmonety pln ccW piątek inwestorzy wyczekiwali informacji od agencji Standard & Poor’s dotyczącej zmiany ratingu Polski. Ewentualne pogorszenie ratingu mogło wpłynąć na dalsze osłabienie złotego, jednak agencja utrzymała rating na obecnym poziomie podnosząc jednocześnie perspektywę do stabilnej.


Polska waluta nie miała jednak czasu na umocnienie ponieważ dopiero rozpoczynał się weekend niepewności. Z jednej strony referendum we Włoszech z drugiej wybory w Austrii – te wydarzenie nie pozwoliły polskiej walucie na umocnienie.

W poniedziałek wszystko jest już wiadomo Matteo Renzi przegrał w referendum konstytucyjnym we Włoszech oraz zapowiedział podanie się do dymisji. Pierwsza reakcja rynków na te wydarzenie była gwałtowna. EURUSD przetestował 20-miesięczne minimum, tzw. bezpieczne przystanie dla inwestorów zyskiwały na wartości, a bardziej ryzykowne traciły. Opamiętanie przyszło jednak już po godzinie 9-rano. Wszystkie wcześniejsze ruchu zostały skorygowane.

Na parze USDPLN podaż zdołała wrócić w rejon przełamanego rano oporu 4.2090. Obecnie poziom ten stanowi wsparcie i jeżeli jego przełamanie powiedzie się to najbliższe słabe wsparcia znajdują się kolejno na poziomach: 4.1890, 4.1600. Istotny poziom znajduje się dopiero w rejonie 4.1340. Dopiero przełamanie tego ostatniego dałoby ulgę podaży i mogło zaprowadzić cenę ponownie poniżej poziomu 4.000.

Nie sposób w tym momencie przesądzić ponieważ nie wiadomo jak zakończą się dzienne notowania. Jednak w tym momencie podaż może liczyć na to, że jeżeli świeca dzienna na zakończenie dnia będzie zbliżona wyglądem do obecnej (PIN BAR z długim górnym cieniem – widoczny na drugim wykresie poniżej) da to szansę na rozpoczęcie się długo wyczekiwanej korekty spadkowej na USDPLN.

Wykres USDPLN dla interwału H1.
Wykres USDPLN dla interwału H1.

Jaka jest wartość wskaźników AT – zapraszamy na webinar

Wykres USDPLN dla interwału D1.
Wykres USDPLN dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here