Naga MarketsWykres z oscylatoramiPara ze złotówką wykonała w ostatnim czasie stosunkowo duży swing zatrzymując się dopiero na poziomie 3.774. Następnie, korekta pary przerodziła się w przełamanie ostatniego potwierdzonego dołka stanowiącego jednocześnie sekwencję dla dalszych wzrostów. Oznacza to, że dolne poziomy takie jak 3.68 oraz 3,67 są teraz celem dla wykresu.


Ostatnie mocne wzrosty na parze zatrzymane zostały przy poziomie 3,77 – co w gruncie rzeczy nie dziwi, ponieważ para długo walczyła o przełamanie istotny poziomy znajdującego się na linii szyi formacji RGR i szybkie podejście pod kolejny opór stanowiło potencjał na odwrót wykresu. Aktualnie para przeszła jednak z korekty – w nowy impuls spadkowy wybijając istotny poziom wspierający dalsze wzrosty. Nowe poziomy na celowniku pary.

USDPLN – cele dla kampanii sell

Wybicie zaznaczonego na wykresie punktu (czarna linia) oznacza przejście z trendu wzrostowego w trend spadkowy – zwłaszcza, kiedy do przełamania poziomu dochodzi re-test strefy potwierdzając jedynie istotne poziomu. Aktualnie wobec powyższego panuje na wykresie kampania sell z celami dla pary na poziomach już nam znanych, czyli TP1 3.688 oraz TP2 3.675. Dolny poziom stanowi ostatnią linię przed głębszym zejściem, a więc oczekuje się, że strefa 3.675 powinna wspierać wykres przed dalszymi spadkami.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURJPY,
sprawdź ofertę Brokera HotForex

Wykres USDPLN D1 15.10.2018
USDPLN D1 15.10.2018

Jeśli do obrony wykresy w tym punkcie nie dojdzie, wówczas następnym poziomem jest dopiero 3.637, gdzie będzie stanowił najgłębszy poziom zejścia na parze. Na chwilę obecną warto zauważyć, że dołączenie do swing-short nie jest jeszcze późne, i z odpowiednim zabezpieczeniem powinien dać jeszcze dobry stosunek zysku do ryzyka dla obecnej sytuacji z powyższymi targetami dla pozycji krótkich.

Zanegowaniem scenariusza spadkowego będzie wyjście ponownie ponad zaznaczony na wykresie poziom oraz zamknięcie powyżej ceny co najmniej świecy H4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here