Para ze złotówką dalej nie przestaje zaskakiwać – dalsza presja popytowa widoczna na wykresie. Dziś kurs pary przełamał linię szyi formacji RGR, sugerując możliwość zażegnania trendu spadkowego.


Ostatnie dni dla pary ze złotówką to istotne impulsy wzrostowe, które – jak pisaliśmy w ostatnich analizach – miały spory potencjał na odwrócenie panującego trendu spadkowego z perspektywy ostatnich dwóch miesięcy. Dziś doszło do przełamania istotnej strefy dla układu spychającego wykres na niższe poziomy co oznacza możliwość powrotu większych wzrostów na parze.

USDPLN – potencjał 200 pips

Jak łatwo można zauważyć z interwału H4 w dalszym ciągu impulsy wzrostowe dają się we znaki – tym razem przełamując poziom 3.751 stanowiącego sekwencję dla układu spadkowego oraz linię szyi formacji RGR spychającą wykres o ponad 14 groszy. Teraz celem dla wykresu są poziomy 3.774 oraz 3.793.

Wykres pary USDPLN 08.10.2018
USDPLN H4 08.10.2018

W dalszym ciągu swing-long na parze trwa, jednak w obecnej sytuacji trudno o dołączenie do ataków górnych stref oporowych. Ostatnim miejscem relatywnie bezpiecznym do dołączeń był poziom 3.732, który testowany był dwukrotnie – a który aktualnie stanowi bardzo istotny dołek dla obecnego układu wzrostowego. Choć spodziewane są dalsze wzrosty do zaznaczonych poziomów oporowych, warto pamiętać, że przełamanie strefy cenowej 3.732 zaneguje obecną tendencję i powróci sentyment neutralny – a więc duże prawdopodobieństwo powrotu do trendu (już) horyzontalnego.

Dla inwestorów dalej trwających w pozycji typu long z ostatniego wspominanego wsparcia, pozycje obronne powinny być już ustawione na poziom wejścia (break even point) lub niewielkim zysku, a w momencie wyjścia co najmniej jednej świecy H1 całkowicie poza obszar oporowy strefy 3.751 – zabezpieczenie pozycji pod poziom 3.7450. Obecnie, potencjał wzrostów to nadal około 200 pipsów na parze, a więc zaznaczony kolejny poziom oporowy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here