Naga MarketsSwoim spojrzeniem na spadki USD/PLN dzieliliśmy się z Państwem w porannej analizie. Poniżej prezentujemy natomiast komentarz Bartosza Zawadzkiego, analityka Admiral Markets odnośnie sytuacji na notowaniach dolara do złotówki:

Od minionego czwartku obserwujemy silne spadki na parze USD/PLN. Osłabienie dolara do polskiego złotego jest  związane z deprecjacją amerykańskiej waluty w stosunku do euro, co jest konsekwencją ostatniego posiedzenia EBC. Wprawdzie bank obniżył stopy procentowe oraz rozszerzył programu QE, ale inwestorom nie spodobała się wypowiedź szefa EBC Mario Draghiego, który stwierdził, że w najbliższym czasie nie dojdzie do dalszych obniżek. Z kolei wczoraj usłyszeliśmy bardzo gołębie wypowiedzi FED na konferencji po posiedzeniu FOMC, które spowodowały kolejną wyprzedaż amerykańskiej waluty.

USD/PLN D1 | Źródło: Admiral Markets
USD/PLN D1 | Źródło: Admiral Markets

Na wykresie dziennym USD/PLN widać uformowaną formację RGR oraz przebitą linię szyi i linię trendu wzrostowego, co otwiera drogę nawet do poziomu 3,60, gdzie wypada zasięg wspomnianej formacji. Jednak taki ruch musiałby się odbyć przy jednoczesnych wzroście kursu EUR/USD, gdyż te dwie pary są mocno ze sobą skorelowane. Na razie obserwujemy silny ruch wzrostowy na głównej parze walutowej i jeżeli obecny klimat zostanie podtrzymamy osłabienie amerykańskiej waluty jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Graj na USD/PLN z Admiral Markets – wybranym dwukrotnie najlepszym zagranicznym brokerem roku według FxCuffs!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here