Naga MarketsNotowania pary walutowej USDPLN dotarły w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia / popytu w obrębie poziomu 3.3700. Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, właśnie z tej strefy nastąpiła dynamiczna kontynuacja wzrostów po 6-tygodniowej konsolidacji pod koniec 2014-go roku.

Dodatkowo w trakcie testu wspomnianej strefy wsparcia utworzył się niewielki, byczy pin bar, który może wskazywać na potencjalną korektę wzrostową.

Z kolei po przejściu na wykres 4-godzinny widzimy, że notowania od tygodnia poruszają się bokiem. Górne ograniczenie stanowi tu obszar w obrębie 3.4250, natomiast wsparcie lokalne znajduje się w okolicach 3.3895 i zawiera się ono w omawianej na wstępie strefie z wyższego interwału.

Skuteczne wybicie górą z konsolidacji będzie zatem dawało potencjał do ruchu korekcyjnego. Kluczowy przy tym scenariuszu wydaje się być obszar oporu w okolicach 3.51. Z kolei zgodne z trendem wybicie dołem otworzy drogę dalszym spadkom i będzie wskazywało na pogłębienie testu kluczowego wsparcia w obrębie 3.70.

Handluj na analizowanym instrumencie u brokera XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here