Naga MarketsKurs dolara traci na początku tygodnia. USDJPY z szansą na 200-pipsowy spadekKurs dolara do jena w ubiegłym tygodniu pozostawał niezdecydowany przy niewielkiej zmienności. Wykres tygodniowy USDJPY przedstawia bowiem świecę doji, która w dodatku mieście w zakresie notowań z poprzedniego tygodnia. Wybicie z tej niskiej zmienności może otworzyć drogę dalszym spadkom w kierunku najbliższego wsparcia. Przyjrzyjmy się zatem dalszym perspektywom dla tej pary walutowej.

  • Para USDJPY konsoliduje w formacji inside bar
  • Coraz słabsze odbicia od wsparcia mogą poprzedzać wybicie
  • Skuteczne przełamanie obszaru przy 107,00 otworzy drogę dalszym spadkom

Kurs dolara do jena z inside barem na wykresie tygodniowym

Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, kurs dolara do jena poruszał się w około 80-pipsowym zakresie. Na koniec tygodnia cena zamknęła się w okolicach poziomu otwarcia, co doprowadziło do utworzenia świeci doji z niewielkim korpusem i cieniami z obu stron.

Dodatkowo, notowania USDJPY utrzymywały się w zakresie sesji z poprzedniego tygodnia. Tym samym powstała formacja inside bar na technicznym wsparciu przy 107,00.

Wykres tygodniowy pary walutowej USDJPY - 27 kwietnia 2020 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej USDJPY – 27 kwietnia 2020 r.

Po przejściu na wykres dzienny widzimy jak notowania dolara odbijały od 107,00. Każde kolejne odbicie osłabia wsparcie, a że jest ono płytsze niż poprzednie, uwidacznia to spadek siły byków.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej USDJPY - 27 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej USDJPY – 27 kwietnia 2020 r.

Zamknięcie dnia po obszarem przy 107,00 – 106,92 oznaczałoby przełamanie wsparcia i wybicie w dół z formacji inside bar. Niedźwiedzie otworzyłby sobie wtedy drogę do blisko 200-pipsowego ruchu w kierunku kolejnego poziomu obrony przy 105,10.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here