Napis USD/JPY na tle wykresyDługo budowana formacja RGR na interwale H4 na parze USDJPY w końcu wypełniła swoją strukturę. Spadek prawie 200 pipsów po ówczesnym przebiciu wsparcia stanowiącego linię szyi formacji zdaje się klasyczną reakcją – jednak pełen potencjał spadków nie został jeszcze całkowicie wykorzystany. Przyjrzyjmy się jak wygląda sytuacja na parze aktualnie. 

Finax

Dobrze widoczna formacja RGR – swoim zasięgiem została już w pełni wykonana, jednak zdaje się, jakby para nadal nie wyczerpała potencjału spadkowego w pełni. Analizując wykres z perspektywy interwału dziennego oraz patrząc na parę pod względem swing-short – dalsze cele dla spadków to poziomy 111.500 oraz 110.550. Najbliższe sesje powinny pokazać czy presja podażowa będzie dalej tak widoczna.

USDJPY – dalszy potencjał spadkowy

USDJPY dotarło do istotnego wsparcia na poziomie 111.600, jednak tempo w jakim spada zdaje się być silniejsze niż obecny poziom. Jeśli podejść do wsparcia klasyczną metodą, jego przełamanie powinno wywołać dalszy ruch na południe z celami dla pozycji krótkich 111.500 jako TP1 oraz 110.550 jako TP2 swing-short. Pozycje mogą zostać otwierane w przypadku przełamania obecnego wsparcia ze stop lossem nie większym niż 25 pipsów oraz zyskiem około 100 do 150 pips. Wówczas risc ratio dla pozycji wyszłoby koło poziomu 4:1.

wykres USDJPY D1 15.10.2018
USDJPY D1 15.10.2018

Jeśli obecny poziom będzie jednak bronił, spodziewana reakcja powinna nastąpić w pierwszym ruchu nie więcej niż na około 50 pipsów zatrzymując się w bliskich okolicach poziomu 112.200. Tam oczekiwana będzie dalsza obniżka i dopiero wybicie tego poziomu będzie świadczyć o możliwości powrotu pod strefę oporową 113.600 – co jednoznacznie wskazywałby na negację dalszego scenariusza spadkowego dla pary. Obecnie ruch do góry szacuje się na około 30 procent podczas gdy większą uwagę przyciąga ewentualnie przełamanie wsparcia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto odżyło. Ale czy na dobre?
Następny artykułZłoto – nowe maksima po wybiciu oporu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here