Naga MarketsNa parze USD/JPY widzimy trwającą już prawie miesiąc konsolidację, która przyjęła formę trójkąta równoramiennego. Formacja ta może zwiastować zwiastować zarówno kontynuację trendu jak i jego odwrócenie.

W tym przypadku doszło obecnie do wybicia górą z tej formacji na wykresie 4-godzinnym. Klasyczna analiza techniczna zakłada, że zasięg ruchu po wybiciu wyznacza wysokość trójkąta. Na USD/JPY jest to ponad 320 pipsów.

[pullquote]Ten trade można bez ryzyka wypróbować na koncie demo[/pullquote]Agresywni traderzy mogą otwierać pozycję już po wybiciu, natomiast bardziej konserwatywni poczekają na re-test i sygnał na potwierdzenie, np. z price action.

Warto także przed podjęciem decyzji o zajęciu pozycji zajrzeć do kalendarza makro. Jeśli chodzi o dolara amerykańskiego, wydarzeniem które może dziś spowodować sporą zmienność na parze USD/JPY jest odczyt PKB (k/k) dla USA (o godz. 14:30). To z kolei daje kolejny scenariusz, w którym czekamy na potwierdzenie wybicia z trójkąta na wykresie dziennym. Jest to bezpieczniejsza alternatywa w stosunku do wykresu H4, a także w świetle zbliżającego się odczytu.

Wspomniany trójkąt widoczny jest na wykresie dziennym, natomiast lepiej ukazuje się na wykresie 4-godzinnym, który zamieszczam poniżej:

(Kliknij aby powiększyć)
(Kliknij aby powiększyć)


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here