Naga MarketsPara USDJPY od początku 2017r porusza się w tendencji spadkowej, która przybrała formę kanału spadkowego o zakresie 1100p. Wsparcie kanału łączy minimum z 2018 i 2020 roku, natomiast opór był testowany kilkukrotnie, ostatni raz 23.03 br.

Ogólnie zauważalny jest optymizm na rynku akcji i wzrost apetytu na ryzyko – risk-on , czemu zazwyczaj towarzyszy słabnący Jen będący w trudnych chwilach bezpieczna przystanią.

USDJPY Weekly - cena porusza się w kanale spadkowym
USDJPY Weekly – cena porusza się w kanale spadkowym o zakresie 1100p

Dzisiaj byliśmy świadkami mocnego wybicia z dwutygodniowej wąskiej konsolidacji  ( wykres H4). Dzienna świeca osiągnęła rozmiar 130p co w porównaniu z rozmiarem konsolidacji wynoszącym ok 50p może być sygnałem do trwalszych wzrostów.

USDJPY H4
USDJPY H4 – cena dynamicznie wybiła z płaskiej konsolidacji

Pierwszym celem będzie najbliższa strefa podaży w okolicach 109.00.
Jeśli notowania trwale pokonają tą strefę, następny cel znajduje się znacznie wyżej, na poziomie 111.20.

Dogodnym poziomem do zajęcia pozycji long wydaje się być obszar 108.30-40 o ile nastąpi korekta dzisiejszych wzrostów i cena pojawi się w tych okolicach.

Zanegowaniem scenariusza wzrostowego będzie powrót ceny do wnętrza konsolidacji, co aktualnie wydaje się mało prawdopodobne.

Polecam:

-Trading w oparciu o średnią wykładniczą EMA 144

invest

Skalpowanie na wykresie Range Barowym z wykorzystaniem wstęgi Bollingera, MACD i stref SD


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here