Naga MarketsUSDJPY w październiku 2018 osiągnął maksimum na poziomie 114.50. Po kilku nieudanych próbach ustanowienia wyższego szczytu od połowy grudnia ub. roku zaczęły się gwałtowne spadki, zakończone efektownym flash crashem w nocy z 2/3 stycznia, kiedy to w czasie niskiej płynności i zamkniętych rynków w Tokio, cena gwałtownie spadła do poziomu 104.70. Od tej pamiętnej nocy kurs pary rośnie i porusza się w kanale wzrostowym.

USDJPY Daily – Inside Bar i w jaki sposób cena go opuści może nam wskazać kierunek

Na wykresie dziennym możemy zauważyć, że świeca z 20.02 zawiera w swoim zakresie notowania z kolejnych sesji tworząc formacje Inside Bara. Zgodnie ze strategią PA+MACD, jeśli wybiciu z Inside Bara będzie towarzyszyć pojawienie się na histogramie MACD maksimum i oscylator zacznie maleć – możemy spodziewać się spadków. Dlatego warto śledzić notowania tej pary i dołączyć po potwierdzonym pokonaniu dolnego ograniczenia IB znajdującego się na poziomie 110.50.

USDJPY chart
USDJPY H1 – czerwony prostokąt to zakres Inside Bara z wykresu D1, po wybiciu z niego cena napotka strefy podaży lub popytu…jest ciasno,ale pokonanie którejś z nich może nadać dynamiki tej parze.

Patrząc na wykres H1 – widzimy, że dość blisko znajdują się strefy podaży (niebieskie) i popytu(brązowe), które dopiero gdy zostaną pokonane mogą wywołać większą zmienność. Poniedziałki zazwyczaj są “nudne” więc być może dopiero wtorek stanie się przełomowy dla wyznaczenia kierunku tej pary na najbliższe sesje.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Ta analiza będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here