Naga MarketsGołębie zapewnienia gubernatora BoJ nie powstrzymują niedźwiedzi obecnych na USD/JPY. Para znosi już około 50% wczorajszych wzrostów, a spadki mogą się pogłębić…


Dziś w nocy, o godzinie 21:00 EST swoje przemówienie ma wygłosić prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Rynki liczą, że poznamy w końcu pewne konkrety w związku z szumnie zapowiadanymi w kampanii wyborczej zmianami w amerykańskiej polityce fiskalnej. Dla Wall Street ważny jest przyszły kształt podatku CIT oraz granicznego, jednak jak dotąd Trump jedynie studzi emocje z tym związane.

Spotkaj się z tysiącami traderów z Polski i zagranicy. Dokonaj bezpłatnej rejestracji na FxCuffs 2017. Do zobaczenia w Krakowie, 24-25 marca!

Na niepewności zyskuje jen – USD/JPY od końca zeszłego roku utrzymuje się w trendzie spadkowym, który de facto jest korektą wzrostów obserwowanych na parze na jesieni 2016 roku. Mimo wszystko, niedźwiedzie trzymają się mocno.

A w najbliższych godzinach możemy liczyć na kontynuację spadkowej tendencji. Jak wspomniałem we wstępie – USD/JPY zniosło już 50% wczorajszych wzrostów. Para przez ostatnie godziny oscylowała wokół tego poziomu, tworząc rozpoznawalną formację trójkąta:

Jak widać na wykresie – USD/JPY powoli zaczyna wybijać zaznaczoną formację. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że obecnie obserwowany ruch może być fałszywym wybiciem. Zdecydowanie lepszym poziomem wejścia w krótkie pozycje są okolice górnego ograniczenia trójkąta na poziomie 112,44. Gdyby jednak doszło do wybicia dzisiejszego minimum sesji, wówczas będzie to sygnał zdecydowanej przewagi niedźwiedzi.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Pierwsza silniejsza strefa wsparcia znajduje się tuż pod poziomem 112,00, choć osobiście przychylałbym się do umieszczenia take profit w okolicy tegorocznych dołków. Ich poziom zbiega się z ekspansją 61,8 ostatniego impulsu spadkowego obserwowanego na interwale intraday.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here