Naga MarketsPara walutowa USDJPY od drugiej połowy marca br. porusza się w trendzie horyzontalnym (konsolidacja). Na skutek trwających od 15 czerwca br. wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia boxu 114.40, gdzie niemal dwa tygodnie temu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki. W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy walkę popytu z podażą w okolicy poziomu 112.00, który jak widzimy na poniższym screenie, już wielokrotnie był testowany przez rynek i za każdym razem w jego okolicy pojawiała się jakaś reakcja (popytowa bądź podażowa). Tym razem zwyciężyła podaż i strefa ta ostatecznie zostałą pokonana.

USDJPY Daily

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją późniejsze spadki dotarły w okolice poziomu 110.65, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Wciąż pozostaje jednak pytanie czy czeka nas zmiana nastawienia rynku czy jedynie niewielka korekta wzrostowa. W dalszym ciagu mamy bowiem potencjał do kontynuacji spadków.USDJPY H4

Na wykresie H1 zauważymy, że jeżeli tylko rynek pokona obecnie testowany opór, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów w okolice poziomu 111.60.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

USDJPY H1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza Rynków 24-28 lipca. EUR/USD, EUR/CAD, EUR/AUD, ROPA
Następny artykułMFW obniża prognozy dla USA i Wielkiej Brytanii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here