Naga MarketsUSDJPY – para od 23.03 poruszała się w trendzie wzrostowym i dotarła we wtorek do 110.00 pokonując w tym czasie 550p. Jednak od dwóch dni zauważymy, że podaż, która ujawniła się juz w środę nadal ma przewagę i cena spadła  w tym tygodniu już o 100p. Gdyby spojrzeć na sytuację na USDJPY pod kątem poziomów Fibonaciego to możemy zauważyć, że maximum tego tygodnia wypadło dokładnie na 61,8, od którego rozpoczęły sie spadki.

USDJPY D1 – cena dotarła do poziomu 61.8 poziomu Fibonacciego i zawróciła

Patrząc na wykres pod kątem strategii Price Action + MACD widzimy, że wartość wskaźnika MACD zaczyna maleć przy towarzyszącej spadkowej świecy dziennej. To też zgodnie z założeniami strategii wskazywało by na spadki.

USDJPY D1 – MACD maleje a na wykresie pojawiła się świeca spadkowa

Dodakowym wsparciem dla scenariusza spadkowego może byc sytuacja na wykresie H4. Tu powstała niedźwiedzia dywergencja pomiedzy wykresem a oscylatorem MACD co również wróży kontynuacje spadków. Dzisiaj o 14:30 poznamy dane dot. zatrudniena w sferze poza rolniczej w USA ( payrollsy) co może spowodować dużą zmiennośc na rynku walut  i należy to uwzględnić planując otwarcie zlecenia na tej parze walutowej.

USDJPY H4 – dywergencja spadkowa


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 04.05.2018
Następny artykułStrefa euro: Usługowe PMI najniżej od stycznia 2017 r.
dargo redaktor comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here