Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Kiedy siła popytu zwiększa się?

Na interwale dziennym USD/JPY ruch boczny zaczyna przeradzać się w tendencję wzrostową, zgodną zresztą z długoterminowym trendem. Świadczy o tym kanał o wzrostowym nachyleniu, który jesteśmy w stanie wyznaczyć. Kluczowe pozostają jednak wsparcia i opory. Po dwukrotnym odbiciu od wsparcia i zarazem dolnej krawędzi kanału, popyt zdaje się przejmować kontrolę. Po takim “podwójnym dnie” cena może podążać w kierunku kluczowego oporu.
1
Na wykresie H4 mamy lokalny, ale ważny opór w rejonie 120,30. Oczywiście możliwe są odbicia od niego w dół, ale w szerszym horyzoncie zakładałbym scenariusz wzrostowy zgodny z wyższym interwałem D1. Pokonanie tego poziomu powinno otworzyć drogę do kolejnego oporu przy 121,20. Oznacza to około 90 pipsów potencjalnego zysku, jeżeli uda się otworzyć pozycję tak jak to przedstawiłem na wykresie czyli po re-teście pokonanego już oporu.
2

Jeżeli ten scenariusz zacznie się realizować, to przy ewentualnym cofnięciu należy pamiętać o postawieniu zlecenia SL poniżej strefy, która wtedy będzie już wsparciem.

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSrebro – formacja podwójnego szczytu
Następny artykułAnaliza Ichimoku GBPJPY
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here