Naga MarketsAuthor: 401(K) 2012
Creative Commons License

Po przełamaniu poziomu 101.40/50 para USD/JPY zaatakowała kolejny znaczący opór 101.70/80, który stoi na drodze do dalszych wzrostów i uformowania podwójnego dna na wparciu 101.00.

Dodatkowego znaczenia atakowanemu poziomowi dodaje fakt, że znajduje się on między zniesieniami 50% i 61.8% spadków z ubiegłego tygodnia, co może zachęcić niedźwiedzie do ponowienia lub zwiększenia krótkich pozycji.W średnim terminie para znajduje się w konsolidacji z dolną bandą w obszarze 100.70 – 101.00 i dlatego spodziewamy się, że cena będzie respektowała aktualny dołek 101.00 i zmieni kierunek zmierzając w wyższe rejony tej konsolidacji – górna banda to okolice 102.70 – 103.

Pozostaje jednak pytanie, czy cena zdoła z marszu przebić opór 101.70, czy jednak czeka nas cofnięcie do 101.50/40 by zaczerpnąć więcej zleceń kupna.

Dziś kolejna runda danych fundamentalnych z USA począwszy od danych amerykańskich producentów – dynamika cen producentów, wykorzystanie mocy produkcyjnych oraz dynamika samej produkcji przemysłowej – przez wskaźniki wyprzedzające, m.in. z rynku mieszkaniowego, a na wystąpieniu szefowej Fed w kongresie oraz Beżowej Księdze kończąc. Wczorajsze wystąpienie Janet Yellen przed senacką komisją bankową odebrane zostało przez rynki minimalnie jastrzębio, co jest już jakąś odmianą po poprzednich, bardzo gołębich wystąpieniach. Ponadto dane o sprzedaży detalicznej w USA okazały się względnie pozytywne wpisując się w coraz lepszy obraz amerykańskiej gospodarki nabierającej stopniowo rozpędu. Jeśli ten obraz uda się podtrzymać także dzisiejszymi odczytami, możemy mieć do czynienia z poważniejszym umocnieniem dolara.

USD/JPY 4-godzinny | Kliknij by powiększyć!

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

invest

Promocja – Premia 30% do 10000$Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here