Naga MarketsJapoński jen JPYAnalitycy z MUFG Banku zauważyli, że kurs pary walutowej USDJPY jest ściśle związany z sentymentem globalnego ryzyka wśród inwestorów, który w wyniku ocieplenia na linii USAChiny wydaje się rosnąć, powodując odpływ kapitału od tzw. bezpiecznych przystani. Eksperci mają sentyment pro-wzrostowy i oczekują, że para USDJPY będzie oscylować w zakresie cenowym 106,00 – 111,00.


Zobacz również: Jen japoński – obok złota i franka najważniejsza z bezpiecznych przystani

Kurs USDJPY: Rosnące obligacje i poprawa nastroju na ryzyko to negatywna wiadomość dla jena – MUFG

Po osiągnięciu najniższego poziomu 104,46 w dniu 26 sierpnia, kurs pary walutowej USDJPY odbił się w kierunku oporu, czyli 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie 109,00. Jen pozostaje osłabiony przez ciągłą poprawę nastrojów globalnego ryzyka wśród inwestorów. Stany Zjednoczone i Chiny poczyniły postępy w kierunku częściowej umowy handlowej, która ma zostać sfinalizowana przed końcem tego roku.

Uwaga rynku przesunęła się teraz na szczegóły umowy. Jeżeli będzie się to wiązać z większym wycofywaniem taryf, zwiększałoby to ryzyko dalszej deprecjacji jena. Oczekujemy, że Biały Dom zawiesi podwyżki taryf planowane na grudzień, choć dopiero okaże się, w jakim stopniu (czy w ogóle) podwyżki taryf wprowadzone we wrześniu 2018 r. zostaną cofnięte – napisano w raporcie.

Poprawa nastrojów związanych z globalnym ryzykiem inwestycyjnym została zauważona również przez rynku papierów dłużnych. Rentowność 10-letnich obligacji USA tymczasowo wzrosła do poziomu 2,00%, ponieważ zmniejszyły się obawy o ostrzejsze spowolnienie gospodarcze w USA, a Fed zasygnalizował przerwę w cyklu obniżek stóp. Połączenie wyższych zysków za granicą i poprawy globalnego nastroju na ryzyko jest negatywną kombinacją dla jena – podsumowano.

Zobacz również: Zwiększone perspektywy globalnego wzrostu – Deutsche Bank

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here