Naga MarketsMorgan-Stanley-logoJuż na prawdę niewiele brakuje, by USD/JPY pokonało majowy dołek, który dzieli nas od dalszych spadków na tej parze. Czy byki zdołają po raz kolejny odwrócić średnioterminowy trend? O tym, w najnowszej rekomendacji piszą analitycy Morgan Stanley.


Niewiele brakuje do pokonania majowego minimum w okolicy 105.55. Postrzeganie USD na rynku zmieniło się po ostatnich payrollsach, które okazały się szokująco niskie i pogrzebały nadzieje inwestorów na czerwcową podwyżkę stóp procentowych. Do momentu publikacji następnego raportu non-farming payrolls, który wskaże nam czy majowy wynik był pierwszym sygnałem pogarszającej się sytuacji na amerykańskim rynku pracy czy jedynie jednorazową “wpadką” dolar będzie obiektem wzmożonej sprzedaży – oceniają analitycy Morgan Stanley.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykorzystaj analizę banku w swoim handlu. Otwórz darmowy rachunek RoboForex i zdobądź 50EUR na start.

Niemniej jednak pracownicy banku wierzą, że w średnim i długim terminie dolar będzie nabierał wartości, choć pogłębiający się spadek w najważniejszych wskaźnikach makroekonomicznych w Stanach może zepchnąć USD z powrotem w strefę zagrożenia recesją.

JPY z kolei wygląda na najbardziej byczą walutę z pośród wszystkich głównych walut. Nie oczekujemy interwencji ze strony BoJ w nadchodzących miesiącach, co pozwoli na spadek USD/JPY poniżej poziomu 100.00 – prognozuje Morgan Stanley.

Zdaniem Morgan Stanley zielona strefa jest ostatnią przeszkodą przed poziomem docelowym dla spadków 100,00.
Zdaniem Morgan Stanley zielona strefa jest ostatnią przeszkodą przed poziomem docelowym dla spadków 100,00.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here