Naga MarketsPara traduje od wczoraj w wąskim zakresie 20 pips i choć ton jest mocno byczy, to jednak zakres ruchu w tym tygodniu mocno rozciągnięty. Para pokonała już 100 pips od poniedziałku przełamując opory 102.00-102.20 oraz 102.70. Obecnie pukamy w sufit przy 103.00.

Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane z USA, m.in. raport Biura Statystyk Pracy oraz indeks cen w oparciu o wydatki osobiste (PCE). Dobre wyniki w tym obszarze powinny dodać dolarowi skrzydeł, szczególnie do słabych ostatnio EUR i JPY. Również GBP nie stawia dolarowi ostatnio oporu.Obecnie bardzo bliskim poziomem wsparcia wyeksponowanym na ewentualne przełamanie jest 102.70. Z jednej strony na nim mogą się oprzeć byki, a z drugiej jest on wyjątkowo blisko obecnej akcji cenowej i wyciskanie długich pozycji zapewne zakończy się przełamaniem tegoż. Kolejnym sensownym wsparciem wydaje się być przełamany w środę opór 102.20 – szczyt z początku lipca i tam też upatrujemy zatrzymania ewentualnych spadków.

Wzrosty po danych mogą sięgnąć nawet 103.30 (szczyt czerwca) a nawet 104.00 (szczyt marca). Pozostaje pytanie, na jakie jeszcze wzrosty w tym tygodniu pozwoli pozycjonowanie rynku i czy traderzy nie zechcą zgarnąć przyzwoitych już zysków budowanych w ostatnim czasie z poziomów poniżej 101.00.

USD/JPY wykres 15M – 1D | Kliknij by powiększyć!

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here