Naga Marketswykres dolar usd
źródło: fotolia.com

Dołek ubiegłego tygodnia wyznaczony został na 101.05, skąd para podniosła się w trakcie piątkowego oraz dzisiejszego handlu. Technicznie para znajduje się w układzie spadkowym w obrębie trwającej już szósty miesiąc konsolidacji.

Wydaje się, że przełamane wsparcie z ubiegłego tygodnia 101.40/50 może obecnie posłużyć za oś akcji cenowej w bieżącym tygodniu, którą kształtować będą w dużej mierze czynniki fundamentalne.Niemniej, 101.55 w połączeniu ze spadkową linią trendu, to pierwszy opór, który musi zostać pokonany, żebyśmy mogli myśleć w ogóle o odbiciu. Tutaj ruch do 101.70/85 – kolejna strefa oporu, nie może być jeszcze uważany za sygnał odwrócenia, ale test tych poziomów z oddali znacząco ryzyko przełamania 101.00 i dalszych spadków.

Wciąż aktualne pozostają poziomy wsparcia 101.20, 101.00, ale też 100.80 – tu cena zawitała na chwilę w maju.

W tym tygodniu wtorek i środa są wyjątkowo obłożone danymi mającymi potencjalnie potężny wpływ na USD/JPY:

– Posiedzenie Banku Japonii we wtorek rano może przynieść umocnienie jena, jako że Japońska gospodarka zaczyna odżywać, a polityka BoJ wciąż pozostaje niezmieniona, dopasowana do dużo słabszych perspektyw sprzed roku.

ZEW z Europy, który może popsuć nastroje traderom w związku z pogarszającymi się nastrojami gospodarczymi.

– Sprzedaż detaliczna w USA (wtorek), wskaźniki wyprzedzające, a także wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen w senacie. Wydarzenia te z pewnością wpłyną na wycenę dolara oraz obligacji amerykańskich, pozytywnie skorelowanych z USD/JPY.

invest

– Najważniejsze dane z chińskiej gospodarki w środę, które mogą wzmocnić lub podkopać apetyt na ryzyko, z którym USD/JPY jest dodatnio skorelowana

– W środę kolejna paczka danych z USA, kolejne wystąpienie szefowej Fed, a na koniec Beżowa Księga Fed’u.

USD/JPY 1-godzinny | Kliknij by powiększyć!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here