Naga MarketsDzisiaj dolar amerykański umacnia się na całej linii, ciekawa sytuacja rozgrywa się na USDJPY. Kupujący już w nocy wyprowadzili mocną kontrę i dość szybko znaleźli się pod szczytem z 6 października (pinbar). Została zachowana dodatnia korelacja z SP500, byków dolarowych wspiera zatem giełda.

Obserwowany poziom oporu stanowi tylko preludium, przed dużo poważniejszym wyzwaniem jakim jest opór rozmieszczony figurę wyżej. Strefa ta rozciąga się pomiędzy 114 a 114.4 i była dwukrotnie testowana w maju i lipcu bieżącego roku.

Na niższym interwale mogliśmy obserwować jak byki poradziły sobie ze wsparciem poniżej 112. Prawdopodobnie spadki z poprzedniego tygodnia były dopełnieniem korekty pędzącej po mocnym impulsie wrześniowym. W takim scenariuszu powinniśmy oczekiwać wzrostów dolara powyżej bariery 114.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDJPY
sprawdź ofertę Brokera HotForextokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/USD na rozdrożu, na USD/CAD aktywna strona popytowa
Następny artykułXM podnosi dźwignię dla pary kryptowalutowej BTC/USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here