Naga MarketsW piątek, 21 września USDJPY znalazło się na poziomie zbliżonym do tych widzianych na początku tego roku. W trakcie ostatnich dziewięciu miesięcy para zawitała zarówno w okolice 104,60 jak i przetestowała opór na 113,00. Zdaniem analityków Danske Bank USDJPY ma spore szanse na powrót w rejon 114,00 w najbliższych dwunastu miesiącach. 


Problemy z dalszymi wzrostami dolara amerykańskiego i ogólny spadek awersji do ryzyka nie pomaga we wzrostach USDJPY. Oczekujemy, że w najbliższym okresie para będzie konsolidować na obecnych poziomach – przekonują analitycy Danske Bank w swoim dzisiejszym raporcie walutowym.

Potencjalny szczyt amerykańsko-japoński będzie jednym z najpoważniejszych, negatywnych czynników ryzyka dla USDJPY. Donald Trump rozpoczął wojnę handlową z druga, największą gospodarką świata i prawdopodobnie nie zawaha się wytoczyć podobnych dział w stronę Japonii – prognozują analitycy banku.

źródło: TradingView

 Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Danske Bank wątpi w rychły test poziomu lipcowego szczytu na 113,17 i radzi posiadaczom długich pozycji na ich pokrycie lub zabezpieczenie ponieważ analitycy oczekują szerokiej konsolidacji w zakresie 110-113 w nadchodzących miesiącach. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę prognozy przyszłych podwyżek stóp procentowych Fed oraz sytuację gospodarczą w Stanach, USDJPY powinno z biegiem czasu zyskiwać i przetestować okolice 114,00 w przeciągu kolejnych dwunastu miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIG Group z gorszymi wynikami. Winne ESMA?
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 21.09.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here