Naga MarketsPomimo silnych wycen i przekonań rynkowych, Bank of Japan nie rozszerzył dziś w nocy swojego programu luzowania polityki monetarnej. Co to oznacza dla jena i par z nim związanych? BNP stara się przeanalizować bieżącą sytuację i wskazać prawdopodobną zmianę w wycenie USD/JPY.


Pozostawienie głównych stóp procentowych na niezmienionym poziomie i kontynuacja programu skupu aktywów w dotychczasowej formie zgrało się z rewizją poziomu wskaźnika inflacji konsumenckiej, którą teraz BoJ wycenia na 1,4% w 2016 roku (spadek prognoz z 1,9% r/r). W związku z tym, członkowie Bank of Japan zrewidowali również swoje poglądy dotyczące terminu osiągnięcia zakładanego celu inflacyjnego na poziomie 2% – najnowsze prognozy zakładają wzrost poziomu inflacji do granicznego poziomu dopiero w drugiej połowie przyszłego roku – zauważa bank. Pomimo tego, zarówno prognozy BoJ jak i BNP pozostają optymistyczne. USD/JPY zareagował początkowo spadkami, by następnie utworzyć nowy lokalny szczyt. Długie pozycjonowanie się rynku na JPY stanowiło jednak skuteczną zaporę dla dalszych spadków tej pary.chart

Spoglądając w kierunku USD należy zwrócić uwagę na wczorajszy odczyt zmiany amerykańskiego PKB. Jednak zarówno BNP jak i pozostała cześć rynku upatruje słabszych wyników amerykańskiej gospodarki w spadku poziomu zapasów amerykańskich przedsiębiorstw, co powinno przekonać Fed, że letnie spowolnienie było zaledwie przejściowym zjawiskiem. [pullquote] Wypróbuj handel na opcjach binarnych [/pullquote] Ekonomiści BNP oczekują mieszanych danych z terenu USA w nadchodzących tygodniach, mając jednak nadzieję na utrzymanie przez Fed grudniowego terminu pierwszej podwyżki. Pomimo tego, bank ostrożnie podchodzi do długich pozycji na USD względem pozostałych głównych walut wspominając o swojej niedawno zamkniętej pozycji na EUR/USD. Analitycy BNP argumentują swoje nastawienie niewielkim poziomem potencjalnego zysku do ponoszonego ryzyka i skłonni są rozważyć długie pozycje na parach amerykańskiego dolara z walutami surowcowymi.

Pomimo tego, potencjalna spora różnica w retoryce banków centralnych Stanów Zjednoczonych i Japonii oraz prawdopodobna kontynuacja aktualnych przepływów kapitałowych wspomaga bycze spojrzenie na USD/JPY dzięki któremu BNP prognozuje poziom 130,00 w pierwszej połowie 2016 roku.

USDJPYWeeklyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrade Ideas od UBS: AUD/NZD spokojnie w dół.
Następny artykułBarclays dzieli sie wskazaniami swoich modeli.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here