Naga MarketsUSDJPY

USDJPY H4
USDJPY H4 – cena wybija z kanału wzrostowego

USDJPY – poruszał się w kanale wzrostowym od połowy lipca br.
W zeszły piątek nastąpiło przełamanie wsparcia tego kanału, ale cena nie oddaliła się w sposób znaczący i nadal pozostaje w małej 20p konsolidacji. Dynamika ostatnich spadków i to, że MACD na wykresie Daily i H4 maleje sugeruje, że może nastąpić wybicie z tej konsolidacji i kontynuacja spadków zapoczątkowanych pod koniec zeszłego tygodnia, a ich najbliższym celem może być strefa popytu 112.10.

USDJPY H1
USDJPY H1 – średnia EMA144 stanowiła dynamiczne wsparcie i po jej pokonaniu – opór

Planując zlecenie sell musimy przeanalizować wykres na niższym interwale by określić potencjalne Take Profit, Stop Loss i miejsce wejścia na rynek.
Zielona strefa pokonana w piątek stanowiła wcześniej 5-cio krotnie wsparcie i teraz najprawdopodobniej może stać się lokalnym oporem, dlatego to nad nią powinien się znaleźć poziom SL.

Warto tez zwrócić uwagę na średnią EMA144, była ona respektowana na H1 jako dynamiczne wsparcie dla ceny i po jej pokonaniu już dwukrotnie jako opór. Być może to w jej okolicy będzie dobre miejsce na nasze zlecenie sell, a jeszcze lepiej gdyby zielona strefa i wspomniana średnia stworzyły konfluencje oporów czyli po prostu się przecięły.

Jeżeli chodzi o TP to pierwszym może być 112.10 wynikający z wykresu H4, a następnym 111.70 z wykresu H1. Im bliżej zielonej strefy wejdziemy w zlecenie sell tym lepszy będzie stosunek ryzyka do zysku (Risk/Reward).

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy teorią a praktyką” i będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here