Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy jedyne popołudniowe makroekonomiczne, dotyczące inflacji PPI (zmiany dynamiki cen producentów) w Stanach Zjednoczonych. Rezultaty wypadały naprawdę korzystnie, pokonując wyniki grudniowe i projekcje analityków.


Całość dokładniej podsumowuje poniższy screen:

Źródło: pl.investing.com

Dane historyczne biura statystyki pracy (BLS) prezentują się następująco:

Na pierwszym wykresie zmiana w ujęciu mdm, na drugim rdr. Źródło: BLS

W obliczu pozytywnych danych dolar notował krótkoterminowe umocnienie, zyskując 15 pipsów w odniesieniu do JPY. Przy publikacjach makroekonomicznych tego typu ruchy nie należą jednak zazwyczaj do najsilniejszych oraz utrzymujących się w czasie. W związku z tym sprawdźmy sytuację techniczną USD/JPY w szerszym ujęciu.

USD/JPY D1

Korekta ponad czteromiesięcznych wzrostów, którą obserwowaliśmy w styczniu miała zdaniem ekonomistów dobiec końca, jednak luty przyniósł jej kolejne pogłębienie. Deprecjacja wyhamowała dopiero w okolicach obszaru 38,2% Fibo oraz okrągłego poziomu 112.00. Część rekomendacji banków inwestycyjnych doszukiwała się tutaj okazji do otwierania długich pozycji. Co prawda wzrosty zaczęły się realizować jednak 23,6% Fibonacciego jak na razie skuteczniej je zatrzymało – cena dodatkowo porusza się pod średnią ruchomą.

Dopiero pokonanie tejże konfluencji oporów pozwoli ponownie myśleć o dokładaniu do długich pozycji i celowaniu w maksima przełomu 2016/2017.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here