Naga MarketsOd końca marca para USDJPY porusza się w trendzie spadkowym, jednak nie jest to trend silny.
Po kilkudniowych spadkach pojawiają się dość silne korekty wzrostowe. Łącząc maksima i minima z ostatnich czterech miesięcy zauważymy, że cena porusza się w formacji klina zniżkującego.

USDJPY Daily
USDJPY Daily – cena znajduje się w formacji objęcia hossy

W minionym tygodniu na wykresie dziennym pojawiła się dwu-świecowa formacja objęcia hossy – byczy outsidebar. W piątek nastąpiła nieskuteczna próba wybicia w górę,  cena nadal znajduje się wewnątrz formacji. Oscylator MACD wszedł w fazę wzrostową co może sugerować, że popyt przejmuje inicjatywę.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDJPY H4
USDJPY H4 – trwa bycza dywergencja

Na wykresie H4 sytuacja również wygląda na prawdopodobne wybicie górą z formacji. Scenariusz wzrostowy wspiera w tym wypadku bycza dywergencja. Na drodze ewentualnych wzrostów stoi poziom wsparcia i oporów 105.05. Dopiero jego pokonanie może skierować wykres w kierunku oporu klina.

Najbliższe dni mogą być bardzo zmienne ze względu na odbywające się w USA wybory prezydenckie, a para USDJPY będzie jedną z tych najbardziej wrażliwych na wiadomości z USA. Warto uwzględnić to wydarzenie przy składaniu zleceń i odpowiednio dobrać wolumen, SL i TP zlecenia. Przy okazji zapraszam na poniedziałkowy webinar:

WEBINAR Poniedziałek 02.11.2020 godz. 20:00

Siadając do wykresów par walutowych, indeksów giełdowych czy surowców, zastanawiamy się jak znaleźć wśród dziesiątek wykresów ten właściwy, dający szansę na dobry setup.

Można oczywiście zawierać transakcje na czystym wykresie, ale jest to raczej zarezerwowane dla doświadczonych traderów z wieloletnim stażem, którzy właściwe poziomy mają “w głowie” i nie muszą ich nanosić na wykresy.

Mniej zaawansowanym traderom na pewno przydadzą się wskazówki jak przygotować wykres, by móc przeprowadzić poprawną analizę techniczna i wyszukać odpowiedni moment do otwarcia zlecenia i wejścia na rynek.

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar ” Jak  przygotować wykres do analizy technicznej”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (02.11.2020roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

W czasie wykładu w kilku krokach pokażę jak dzięki naniesieniu na wykresie kilku prostych linii i średnich kroczących stanie się on bardziej czytelny i gotowy do analizy. Jak prawidłowo rysować:

  • linie trendu
  • poziomy wsparć i oporów (S/R)
  • średnie kroczące
  • strefy popytu i podaży
  • znajdować strefy i punkty konfluencji
  • Po wykładzie zainteresowanym udostępnię szablon (do MT4) wraz ze składowymi (wskaźniki) przydatny do strategii PA+MACD.

BIORĘ UDZIAŁ

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here