Naga MarketsJak w tytule: na USDJPY utworzyła się wczoraj formacja objęcia hossy na wykresie dziennym, a jednak zachowanie się ceny i oscylatora MACD wskazuje na możliwość kontynuacji spadków, co jest kolejnym przykładem, że dalsze losy tej pary będą zależne od kierunku wybicia z formacji i jej usytuowania na wykresie, a nie jej nazwy wynikającej z rodzaju świecy obejmującej, w tym przypadku wzrostowej.

USDJPY Daily – objęcie hossy , ale dopiero wybicie z tej formacji wskaże nam kierunek na najbliższe sesje

Aby zająć prawidłową , czyli w naszym pojęciu zyskowną pozycję, musimy poczekać na kierunek w jakim nastąpi wybicie z tego Outside Bara i dopóki MACD nie ustanowi minimum, czyli będzie nadal spadkowy (czerwony) to nastawiajmy się na kontynuacje spadków.W przypadku jednak wybicia górą i zmianą sentymentu na MACD na wzrostowy (kolor zielony), możemy planować longi.

USDJPY H4 – jeśli nastąpi wybicie dołem to mozemy spodziewac sie spadków w kierunku linii trendu (niebieska)

Gdy spojrzymy na wykres H4 , to wstępnie możemy określić zasięg spadków (w przypadku wybicia dołem) do niebieskiej linii trendu znajdującą się aktualnie na poziomie 104.65.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here