Naga MarketsSkończył się luty 2020, zamknęła się miesięczna świeca, możemy przyjrzeć się bliżej sytuacji na wykresie miesięcznym pary amerykańskiego dolara do japońskiego jena.
Po dość długim okresie poruszania się w konsolidacji, w trzeciej dekadzie lutego nastąpiło przebudzenie i 19 lutego pojawiły się dynamiczne wzrosty. Tego dnia świeca dzienna osiągnęła rozmiar 180p. Po kolejnym dniu wzrostów cena dotarła do oporu kanału wzrostowego (wykres Daily), w którym poruszała się od sierpnia 2019, ustanawiając maksimum tego roku.

USD/JPY DOLLAR/YEN MONTHLY
USDJPY Monthly – wykres miesięczny, fałszywe wybicie z trójkąta prostokątnego i utworzenie objęcia bessy przez świecę lutową

Następnego dnia para zaczęła tracić i miesiąc zakończył się spadkiem do 107.50 co okazało się być minimum tego roku. Te ruchy w górę i w dół spowodowały powstanie dużej miesięcznej spadkowej świecy, która obejmuje swoim zakresem trzy poprzednie tworząc formację objęcia bessy.

USDJPY DAILY 03.03.2020
USDJPY Daily – cena wybiła dołem z kanału wzrostowego

Gdy spojrzymy na wykres dzienny pary USDJPY to możemy zauważyć, że cena po fałszywym wybiciu górą z trójkąta (z wykresu miesięcznego) w ostatni dzień lutego wybiła dołem z kanału z wykresu dziennego.
W najbliższym czasie możemy spodziewać się re-testu pokonanego wsparcia kanału, które teraz stanie się oporem dla korekty wzrostowej i znajduje się w okolicy poziomu 109. Po re-teście para może wrócić do spadków, a celem podaży będzie strefa popytu (brązowa) 107.10-106.50.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here