TMS


Analizując wykres H4 dwa dni temu oczekiwałem spadków po pojawieniu się konfluencji zdarzeń wg. strategii PA+MACD – czyli powstaniu spadkowej świecy towarzyszyło utworzenie maksimum na oscylatorze MACD. Prognoza była trafna i dzisiaj byliśmy świadkami dość gwałtownych spadków na tej parze.
Trudno stwierdzić jak duży wpływ na te spadki miała wspomniana “techniczna sytuacja” na wykresie, a ile miała udziału w nich wypowiedź Trumpa, że nie podobają mu się plany FEDu co do dalszego wzrostu stóp procentowych, ale spadki stały się faktem. Więc nie tracąc wiary w Analizę Techniczną spójrzmy dzisiaj na wykres dzienny.

USDJPY Daily – dzisiejsza świeca dzienna utworzyła formacje Objęcia Bessy i przy malejącyn MACD może być zachętą do kontynuacji korekty spadkowej.

Dzisiejsza świeca dzienna w całości objęła swoim zakresem trzy poprzednie wzrostowe tworząc formację Objęcia Bessy. MACD utworzył maksimum i zaczyna maleć a pomiędzy nim i wykresem ceny powstała dywergencja spadkowa.

Sytuacja analogiczna do tej sprzed dwóch dni z tą różnica , że tamto działo się na wykresie H4, a aktualnie badana wystąpiła na wykresie dziennym. Scenariusz kontynuacji spadków bardzo prawdopodobny, aczkolwiek pamiętajmy, że para jest w silnym długoterminowym trendzie wzrostowym i to są tylko ruchy korekcyjne. Nadal nie osiągnięty został poziom 113,70, który zdaje się być celem byków.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here