Naga MarketsAnalizując wykres H4 dwa dni temu oczekiwałem spadków po pojawieniu się konfluencji zdarzeń wg. strategii PA+MACD – czyli powstaniu spadkowej świecy towarzyszyło utworzenie maksimum na oscylatorze MACD. Prognoza była trafna i dzisiaj byliśmy świadkami dość gwałtownych spadków na tej parze.
Trudno stwierdzić jak duży wpływ na te spadki miała wspomniana “techniczna sytuacja” na wykresie, a ile miała udziału w nich wypowiedź Trumpa, że nie podobają mu się plany FEDu co do dalszego wzrostu stóp procentowych, ale spadki stały się faktem. Więc nie tracąc wiary w Analizę Techniczną spójrzmy dzisiaj na wykres dzienny.

USDJPY Daily – dzisiejsza świeca dzienna utworzyła formacje Objęcia Bessy i przy malejącyn MACD może być zachętą do kontynuacji korekty spadkowej.

Dzisiejsza świeca dzienna w całości objęła swoim zakresem trzy poprzednie wzrostowe tworząc formację Objęcia Bessy. MACD utworzył maksimum i zaczyna maleć a pomiędzy nim i wykresem ceny powstała dywergencja spadkowa.

Sytuacja analogiczna do tej sprzed dwóch dni z tą różnica , że tamto działo się na wykresie H4, a aktualnie badana wystąpiła na wykresie dziennym. Scenariusz kontynuacji spadków bardzo prawdopodobny, aczkolwiek pamiętajmy, że para jest w silnym długoterminowym trendzie wzrostowym i to są tylko ruchy korekcyjne. Nadal nie osiągnięty został poziom 113,70, który zdaje się być celem byków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here