Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Środowe wydarzenia makroekonomiczne – w tym publikacja PMI pozaprzemysłowego USA, wyniki protokołów FOMC oraz zamieszanie na chińskiej giełdzie, zostały dokładnie opisane w porannym komentarzu makro (wraz z omówieniem najistotniejszych publikacji czekających nas w drugiej części sesji czwartkowej). W związku z tym nie będę się ponownie do nich odnosił, a zamiast tego skupię się na serii odczytów, które o godzinie 11:00 napłynęły ze Strefy Euro:

Wyniki wywołały silniejszy ruch wzrostowy na notowaniach EUR
Wyniki wywołały silniejszy ruch wzrostowy na notowaniach EUR

Dane zaskoczyły pozytywnie praktycznie na całej linii. Po pierwsze spadek stopy bezrobocia z poziomu 10.7% do 10.5%, wzrost sentymentu gospodarczego z 106.10 do 106.80 oraz zdecydowana poprawa klimatu biznesowego. Niezadowalający wydaje się jedynie spadek sprzedaży detalicznej zarówno r/r, jak i m/m, jednak pozostałe dane niejako przyćmiły gorsze rezultaty w tym zakresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silne i słabe aktywa finansowe

Nadal najsilniej traci dolar australijski – w górę odbija natomiast euro i to w przypadku większości walut koszyka G8:

SILNE: EUR
SŁABE: AUD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

USDJPYDaily

USD/JPY w trakcie dzisiejszej sesji dotknęło poziomu 117.315, który ostatni raz obserwowany był w sierpniu zeszłego roku. Gdyby jednak nie uwzględniać tego jednosesyjnego tąpnięcia wywołanego danymi makroekonomicznymi, to tak naprawdę jen w stosunku do dolara plasuje się najsilniej od prawie roku!

Gdyby cenie udało się zamknąć pod dosyć szeroką strefą oporu usilnie testowaną od lutego 2015r., to byki na JPY otrzymałyby kolejny sygnał do otwierania długich pozycji. Rozwój sytuacji warto obserwować na wykresie intraday – powrót pod strefę wsparcia (obecnie oporu) może wygenerować bowiem ciekawe sygnały sprzedażowe. Strefa jest wzmacniana dodatkowo przez kilkumiesięczne 23.6% zniesienia Fibonacciego.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here