Naga MarketsIm bardziej przyjrzymy się wykresowi USDJPY, tym bardziej dostrzeżemy budującą się strukturę spadkową. Ten tydzień może okazać się kluczowy, gdyż najpewniej testowana będzie siła strefy wsparcia pomiędzy 108,00, a 108,40. Na dziennym ujęciu MACD widać respektowaną już przez 3 miesiące linię spadkową trendu, która jednocześnie podkreśla silne dywergencje z notowaniami bazowymi (na początku grudnia USDJPY ustanowił przecież nowy szczyt w trendzie wzrostowym).

W zeszłym tygodniu niewykorzystana została szansa wybicia ponad 109,00, co mogłoby zanegować niepokojące sygnały na wykresie, jakie pojawiły się 2 i 3 grudnia. Teraz rynek oparł się o 108,40, ale trudno wskazać na jakieś sygnały płynące ze wskaźników, które mogłyby sugerować, że scenariusz spadkowy nie jest możliwy.

Spójrzmy w kalendarz na najbliższe dni. Teoretycznie USDJPY może być wrażliwy na posiedzenie FED w środę wieczorem. Tylko, czy FED na tyle zaskoczy „jastrzębim” przekazem, aby był on ważniejszy od strachu, który może się pojawić, jeżeli 15 grudnia wejdą w życie wyższe cła na chińskie produkty?

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here