Naga MarketsDolar jest bardzo cięzki od grudnia 2015, kiedy to USD/JPY zaczął się zsuwać gwałtownie po korekcie wakacyjnych spadków. Para pokonała od grudnia przeszło 12 figurzatrzymawszy się pierw na poziomie 116.00 (w styczniu br.), a następnie 111.00 w lutym.

USDJPY_1803
USD/JPY wykres dzienny

Obecnie wykres dzienny pokazuje konsolidację, której kształt straszy kontynuacją spadków. W dniu wczorajszym wsparcie na 111.00 testowane było po raz trzeci w ostatnich dwóch miesiącach, a jego przebicie powinno wyzwolić test bariery na 110.00.

Dzisiejszy dzień jednak nie przyniósł rozstrzygnięcia i mała świeczka dzienna przypominająca młoteczek (zauważ, że pinbar powinien być tzw. świecą długą, czyli o znaczącym zakresie) pozostała swym zakresem w obrębie wczorajszej – tzw. inside-bar, świeca wewnętrzna.

XM_USDJPY_1803
Możliwy rozój wypadków?

Czego spodziewać się w poniedziałek? Podstawowym scenariuszem będzie korekta ostatnich świec spadkowych pod postacią drugiej krótkiej świecy – być może cena podejdzie pod poziom oporu 112.30-112.50. Jeśli z jakichś względów weekend i poniedziałek okażą się burzliwe, wtedy cena może runąć w kierunku 110.00, jednak prawdopodobieństwo takiego obrotu spraw oceniałbym, jako niewielkie.

Już we wtorek o godzinie 20:00 przyjrzymy się tej oraz innym parom walutowym w trakcie spotkania internetowego poświęconego przeglądowi Price Action. Zapraszam do zapisów na spotkanie, które prowadzone są na stronie XM!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here