Naga Marketsnapis na klawiaturze USDJPYSytuacja par z dolarem amerykańskim podczas dzisiejszej sesji nieco się odmienia – na korzyść drugiej waluty. To z kolei sprawia, że pary, które dotychczas wykonywały większy ruch spadkowy mogą nieco odbić z obecnych poziomów. Jedną z nich jest para USDJPY, która w dniu dzisiejszym posiada potencjał wzrostowy kolejnych 70 pipsów.  


Ostatnie impulsy spadkowe na parze USDJPY zdają się być po wczorajszej reakcji na wsparcie chwilowo oddalone. Na celowników inwestorów intraday jest w tym momencie korekta wzrostowa – na około 100 pipsów. Z targetu zostało jeszcze trochę ponad 70 pipsów do handlu, a więc wejście do poziomu docelowego na dzisiejszą sesję jest możliwe.

USDJPY – cel na dziś 112.800

Podczas dzisiejszej sesji reakcja na wsparcie na poziomie 111.650 wydaje się klasyczna, jednocześnie nadając możliwość wykonania – względem spadków – niewielkiej korekty. Dzisiejszym zasięgiem możliwym do zrealizowania na parze jest poziom 112.800, który widocznie zaznaczony jest na załączonym wykresie. Aby móc dołączyć do ruchu wzrostowego, potrzebna byłaby korekta nie większa niż 15 do 25 pipsów, lub próba priamidowania niewielkich pozycji zabezpieczając je pod ostatnimi budowanymi dołkami z interwału niższego – M30.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURJPY,
sprawdź ofertę Brokera HotForex

wykres USDJPY H1 16.10.2018
USDJPY H1 16.10.2018

Na chwilę obecną podczas pisania analizy target znajduje się w odległości około 70 pipsów od aktualnej ceny – łatwo więc obliczyć potencjalną pozycję obronną typu SL dla pozycji, by zmieścić się w risc ratio na poziomie nie mniejszym niż standardowe 2:1.

Negacją scenariusza oraz możliwości wystąpienia potencjalnych wzrostów do wskazanego poziomu jest przekroczenie poziomu 111.650, czyli widocznego na wykresie dołka z wczorajszej sesji. Widoczna średnia na wykresie SMA50 obecnie wspiera wzrosty – znajdując się poniżej ceny waloru.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 16.10.2018
Następny artykułMasz iPhone’a? Hakerzy dzięki tobie mogą kopać kryptowaluty!
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here