Naga MarketsTuż przed rozpoczęciem sesji US wczoraj, rynki obiegła plotka o nadzwyczajnej konferencji zwołanej przez Władimira Putina w sprawie Ukraińskiej akcji “antyterrorystycznej”. Rynki obligacji zareagowały gwałtownymi wzrostami. Podobnie gwałtownie zareagowały pary FX skorelowane z nastawieniem do ryzyka, w tym USD/JPY spadło o 50 pips ze szczytu dnia. Para po wyjściu dołem z kanału wzrostowego i trójkąta zwyżkującego traduje nad wsparciem 102.20 i pod oporem 102.60. Po szczycie dzisiejszej sesji azjatyckiej widzimy także, że nowo powstała spadkowa linia trendu jest respektowana przez inwestorów co tworzy nam trójkąt spadkowy o podstawie 102.20. Możliwa sprzedaż tego poziomu napotka dalszy opór w postaci 102.00 (Pivot S1*) oraz 101.80/70 (Pivot S2). Do dalszego ruchu w górę absolutnie konieczne jest pobicie poziomu 102.60.

Dziś z USA nadejdą jedynie ankiety PMI instytutu Markit (niewielki wpływ na rynek) oraz nastroje konsumentów według Uniwersytetu Michigan (ostatni odczyt wykazał poprawę). Dane te nie należą jednak do grupy ‘ruszających rynkiem’ (tzw. “market movers”) i nie spodziewamy się istotnego wpływu na FX.

USD/JPY wykres 30-minutowy.
Kliknij by powiększyć!

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here