Naga MarketsUSDJPYKorekta na parze USD/JPY trwa w najlepsze od początku bieżącego tygodnia i wygląda na to, że proporcje swingów układają się w formację harmoniczną wzrostowego Gartley’a. Oczywiście nie jest to żadna magiczna formuła, a raczej często sprawdzający się układ proporcji swingów sugerujący możliwą zmianę kierunku. Fakt, iż para znajduje się wciąż w silnym trendzie wzrostowym dodatkowo wzmacnia nam ten setup. Gartley teoretycznie ma dwa zasięgi: 127.2% oraz 161.8%. W naszym przypadku ten pierwszy jest ładnie potwierdzony bazą popytową w okolicy 107.30 – 107.00. Kolejny poziom docelowy, na 106.50 wydaje się słabiej potwierdzony w historycznej akcji cenowej i może się okazać, że pogłębiona korekta sięgnie np. 105.70, szczyt 2013 roku. Dlatego też odradzamy kupowanie wskazanych poziomów w locie. Bezpieczniej będzie poczekać na cenowy sygnał odwrócenia zgodny z techniką Price Action.

Podstawowymi poziomami oporu będą:108.00 – ostatni dołek, który właśnie cena usiłuje przebić,

109.30 – szczyt z końca września,

110.00/10 – aktualny szczyt na tej parze w tym roku i ostatnich 5 latach.

XM_USDJPYH4_910

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o proporcjach Fibonacciego? Zapraszam na darmowy webinar, który Comparic.pl organizuje wspólnie z XM. Już w ten poniedziałek, o godzinie 19:00, przyjrzymy się Fibonacciemu z bliska.

invest

 

xm_logo1Powyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here