Naga MarketsPara USDJPY przez ostatnie trzy tygodnie poruszała się w trendzie wzrostowym i od 21.09 (104.00) do 08.10 (106.10) notowania wzrosły o 210p.

USD/JPY Daily
USDJPY Daily – na oporze klina pojawiła się formacja Inside Bar

Ostatnie maksimum wyznaczyło trzeci punkt styczny z linią trendu poprowadzona po szczytach z lipca i sierpnia. Gdy połączymy minimum tego roku z minimum z września br. – pojawi się nam na wykresie znajoma formacja – klina zniżkującego.

Świeca dzienna 07.10 wraz z kolejną utworzyły formację Inside Bar. Dzisiejsze (poniedziałek) notowania wskazują na chęć wybicia dołem z tej formacji.
Jeśli notowania USDJPY zamkną się poniżej formacji IB i MACD wejdzie w fazę spadkową – istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji spadków.

USD/JPY H4
USDJPY H4 – na wykresie pojawiła się formacja klina zniżkującego

Na wykresie H4 zaznaczyłem formację klina z jej punktami zwrotnymi. Na MACD trwa dywergencja spadkowa. Gdyby scenariusz spadkowy miał się sprawdzić to pierwszym celem podaży może być lokalny poziom S/R – 105.20, a jego pokonanie może być sygnałem do dalszych spadków, nawet w okolice wsparcia formacji klina – linia niebieska przerywana. Pokonanie oporu klina zaneguje scenariusz spadkowy.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here