Naga MarketsW piątek analizowałem sytuację na wykresie tej pary, ale myślę, że warto nadal skierować swoją uwagę na ten instrument, atrakcyjny choćby z powodu dość dużej zmienności i szansy na upolowanie sporej ilości pipsów. Ostatnio dość często mamy do czynienia z podwójnymi formacjami, tzn. w Inside Barach tworzą się Outside Bary i odwrotnie. Taki właśnie przypadek pojawił się w zeszłym tygodniu na GBPJPY.

GBP
GBPJPY D1 – dwie formacje Price Action: Inside Bar i Objecie Hossy (outside bar)

Na wykresie dziennym (powyżej), formacja IB została zaznaczona czerwonym prostokątem a OB szarym. Cena na koniec piątkowej sesji cofnęła do IB, ale pozostaje ponad OB.

GBPJPY H4 – czekamy na potwierdzone wybicie z obu formacji

Dokładniej pokazuje to wykres H4, na którym wyraźnie widać, że górny limit OB stanowił wsparcie dla ostatnich 2 świec czterogodzinnych.
Patrząc na MACD, na obu interwałach D1 i H4 sentyment jest wzrostowy. Można spodziewać się dalszych wzrostów po skutecznym wybiciu ceny z IB, jednak pokonanie lokalnej linii trendu (niebieska przerywana) może zapowiadać powrót do spadków.

Zainteresowanych moją strategią PA+MACD na bazie której robione są powyższe analizy, zapraszam na webinar poświęcony założeniom tej strategii, który odbędzie się w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 20:00. Link do rejestracji:

Price Action w połączeniu z MACDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here