Naga MarketsHandlując na rynku Forex według zasad Price Action podejmujemy decyzje na podstawie obserwacji zachowania ceny. Żeby otworzyć odpowiednie zlecenie szukamy na wykresie odpowiedzi na pytanie, w którą stronę podąży kurs. Na wykresie świecowym (świece japońskie) cena tworzy powtarzające sie co jakiś czas formacje, które mogą nam w tym pomóc.


USDJPY – Inside Bar i Objęcie Bessy (Bearish Engulfing)

USDJPY Daily – w piatek po fałszywym wybiciu z Inside Bara notowania zamknęły sie wewnątrz formacji

USDJPY – na tej parze pojawiły sie interesujace formacje świecowe Price Action. Pierwszą jest Inside Bar stworzony przez dużą świecę wzrostową z dnia 25.04, której zakres 108.78-109.45 nie został przekroczony przez kolejną dzienną (25.04). Piątkowe notowania tej pary co prawda w niewielkim stopniu wyłamały sie ponad górny limit IB, ale zamknięcie tygodnia znalazło sie juz w jego zakresie, przez co mamy do czynienia z “fałszywym” wybiciem. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę to fakt, że piątkowa świeca całkowicie objęła swoim zakresem poprzednią przez co dodatkowo utworzyła sie formacja Outside Bara w tym wypadku spadkowa -objęcie bessy ( bearish engulfing).

USDJPY D1 – świeca tworząca objęcie bessy ma swoje maksimum ponad wstęgą Bollingera co wspiera scenariusz spadkowy tej formacji

Jak wcześniej opisywałem tą formację PA – nie każde jej pojawienie skutkuje spadkami. Waga formacji objecia bessy jest zależna od tego gdzie sie pojawi. Jeżeli świeca obejmująca ma swoje maksimum powyzej górnej wstęgi bollingera (czyli po prostu wysoko w stosunku do kilkunastu poprzednich świec) to prawdopodobieństwo spadków jest duże. Na wykresie obok zaznaczyłem dwie formacje z rodziny Outside Barów- aktualną – objęcie bessy i wcześniejszą z 26.03 -objęcie hossy wtedy zwiastującą wzrosty.

 

Reasumując, w przypadku wybicia z IBara dołem, spodziewam sie kontynuacji spadków w kierunku do 108.00. Jeżeli jednak nastąpi ponowny atak na poziom 109.45 (górny limit IB) i skuteczne jego pokonanie to celem może byc poziom 110.20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here