Naga MarketsUSDJPY – od początku roku notowania pary poruszają się w trendzie wzrostowym i od pamiętnego nocnego flash crashu, gdy cena spadła do poziomu 104.70, odzyskała już 770p notując 24 kwietnia maksimum tego roku na poziomie 112.40.

USDJPY Daily chart
USDJPY Daily – wyjście dołem z Inside Bara może dać impuls do kontynuacji spadków

To już drugi raz w tym roku cena przekracza 112.17, ale za każdym razem szybko wracała poniżej tego poziomu. Miniony tydzień para zakończyła tworząc formację Inside Bara. Na MACD trwa dywergencja spadkowa.

Gdy spojrzymy na poniższy wykres H4 zauważymy,że:
– po osiągnięciu maksimum tego roku notowania cofnęły się wskazując na odrzucenie poziomu 112.17
– w piątek pojawiła się świeca o długim górnym knocie, która wskazuje na udany re-test pokonanej lokalnej linii trendu wzrostowego.

USDJPY H4 – ważny poziom 112.17 i linia trendu zostały odrzucone – sugerując słabnąca siłę popytu

Mając na względzie trwającą na wykresie dziennym dywergencję spadkową na MACD możemy z dużym prawdopodobieństwem oczekiwać spadków w kierunku najbliższej strefy popytu 111.00, a po jej pokonaniu następnym celem może być 110.25.
Dopiero skuteczne pokonanie poziomu 112.17 może zanegować scenariusz spadkowy. Należy wziąć też pod uwagę, że przez najbliższe 10 dni w Japonii trwają święta -giełda i banki będą zamknięte, co może znacznie wpłynąć na płynność w tych dniach i zwiększyć zmienność.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here