Naga MarketsPatrząc na ostatnie mocno zmienne notowania na większości instrumentów można by stwierdzić, że analizowanie wykresów pod kątem analizy technicznej ma niewiele szans na okazanie się skuteczną metodą i aktualnie liczy się tylko podejście fundamentalne. Ja jednak nadal uważam, że to jeszcze nie czas na porzucenie AT i postaram się odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule tej analizy.

GOLD 15.03.2020

Złoto GOLD chart
GOLD Weekly – jeśli AT nie kłamie… to dalsze spadki są bardzo prawdopodobne

W minionym tygodniu analizowałem Złoto i w podsumowaniu tygodniowym w ostatnim zdaniu zaryzykowałem stwierdzenie w oparciu o techniczną sytuację na wykresie, że to nie koniec spadków na tym metalu… Za parę sesji przekonamy się czy kolejne objęcie bessy na wykresie tygodniowym i towarzysząca tej formacji silna dywergencja spadkowa wskazały mi właściwy kierunek ( południowy) dla tego instrumentu.

USDJPY 15.03.2020

Dolar jen wykres dzienny
USDJPY Daily – czy re-test pokonanego wsparcia kanału okaże się szczytem możliwości kupujących…?

Ale przejdźmy do tytułowego USDJPY… co tu można wywróżyć z wykresu? Na początku marca cena wybiła dołem z kanału wzrostowego i spadła w znaczący sposób do 101.20. Pod koniec minionego tygodnia spadki zostały odrobione i w piątek byliśmy świadkami re-testu pokonanego wsparcia kanału, które pełni teraz funkcję oporu.

Sytuacja na świecie wskazuje, że panuje sentyment risk-off czyli ucieczka od ryzykownych inwestycji do bezpiecznych przystani… co by wskazywało, że po re-teście kanału od spodu będziemy świadkami kolejnej fali spadków na parze USDJPY czyli umocnienia japońskiego Jena.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here