Naga MarketsPionowy ruch wzrostowy na USDJPY, który trwał od początku listopada zatrzymał się w połowie grudnia. Na wykresie utworzyła się formacja flagi, która sugeruje, że ruch wzrostowy będzie kontynuowany. Wczoraj oraz dzisiaj popyt próbował wyłamać górne ograniczenie flagi co się jednak nie powiodło i cena ponownie wróciła do wnętrza formacji.

Na horyzoncie przed popytem stoją dwa poważne zagrożenia. Pierwszym jest szczyt na poziomie 118.70, który już dwukrotnie był testowany w ostatnich tygodniach. Stanowi on również opór, który kształtował się na wykresie w latach 2014 – 2015. Drugim zagrożeniem jest brak wyraźnej korekty na wykresie USDJPY po przebyciu ogromnej odległości przez USDJPY od poziomu 101.18 do 118.65.

Zbitek tych dwóch czynników może spowodować, że flaga pomimo swojego technicznego znaczenia czyli formacji kontynuacji trendu może zostać wyłamana w dół. Jeżeli rozpocznie się korekta to najpłytszy ruch spadkowy jaki powinien się pojawić przetestuje wsparcie na poziomie 114.00. Byłoby to zniesienie 23,6%, chociaż jest bardziej prawdopodobne, że jeżeli spadki już się pojawią to ich zasięg będzie większy.

Wykres USDJPY dla interwału H4.
Wykres USDJPY dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here