Naga MarketsNa tle pustego kalendarza makroekonomicznego, godzina 14:30 wydawała się być niezwykle interesująca dla handlujących dolara amerykańskiego. Właśnie na nią zaplanowano bowiem publikację raportu odnośnie zamówień środków trwałych, bilansu handlowego oraz zadeklarowanych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Wyniki nie przełożyły się jednak na silniejsze ruchy USD.


Mieszane dane, brak reakcji dolara

Poniżej podsumowanie najważniejszych wskaźników opublikowanych o 14:30:  • Zamówienia środków trwałych m/m: 6,5%, prognoza 3,0%, poprzednio -0,1% (po spadkowej rewizji)
  • Bazowe zamówienia środków trwałych m/m: 0,2%, prognoza 0,4%, poprzednio 0,6% (po wzrostowej rewizji)
  • Bilans handlowy towarów: -63,86 miliarda, prognoza -65 miliarda, poprzednio -65,90 miliarda
  • Jobless claims: 244 tysiące, prognoza 241 tysięcy, poprzednio 234 tysiące (po rewizji wzrostowej)

Patrząc na powyższe dane obiektywnie, to przeważają raczej na stronę pozytywną – najważniejszym odczytem były bowiem durable good orders. Reakcja USD była jednak marginalna i na głównych parach zyskiwał maksymalnie kilkanaście pipsów. Może to sugerować, że nadal nikt nie jest zainteresowany kupowaniem dolara.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

USD/JPY na nowych maksimach sesyjnych

Najdynamiczniej na dane reagowała para USD/JPY, w przypadku której udało się przetestować nowe maksima sesyjne. Cena szybko powróciła jednak niżej, utrzymując się pod strefą oporu 111.43-111.48:

USD/JPY M30Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here