Naga MarketsNa wykresie miesięcznym pary USD/JPY można zauważyć długoterminową strefę SR. Strefa ta została przebita od dołu i aktualnie mamy jej retest. Czerwonymi okręgami zaznaczyłem miejsca kiedy strefa ta była naruszana. Widać zatem, że nie jest ona bardzo dokładna.

Na wykresie tygodniowym znajdujemy się właśnie na poziomie tego długoterminowego wsparcia, które została w ubiegłym tygodniu naruszone długim cieniem świecy pin bar. Wspominałem przy wykresie MN o tym, że strefa SR została już dwukrotnie mocno naruszona. Należy o tym pamiętać w obecnej sytuacji. Na wykresie zaznaczyłem przyspieszoną linię trendu, która łączy wiele punktów. Gdyby i tym razem strefa SR została mocno naruszona, spadki mogłyby się zatrzymać właśnie na tej TL (wyższej).

Wykres o interwale dziennym pokazuje, że kurs porusza się w kanale spadkowym. Sygnałem kupna powinno być wybicie z tego kanału. Co ciekawe, okolice przyspieszonej linii trendu i strefy SR znajdują się mniej więcej wewnątrz 38,2% a 61,8% zniesienia Fibo fali wzrostowej widocznej na wykresie. Nie jestem wielbicielem zniesień Fibonacciego, ale centralne zniesienia czasem się sprawdzają, zwłaszcza przy mierzeniu dużych ruchów.

Zapraszam na analizy z punktu widzenia dziennych świec – “Blok po 22” – od poniedziałku do czwartku o 22:00, w piątki po 20:00


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: lukasz.nowacki@comparic.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here