Naga MarketsUSDJPY – porusza się w trendzie wzrostowym od końca marca br. kiedy to para ustanowiła minimum na poziomie 104.55. Wczorajsza sesja zakończyła się na poziomie 114.55 co było najwyższym notowaniem tego roku dając wzrost 1000p w ciągu 6-mcy. Na wykresie Daily widzimy, że cena dotarła do ważnej strefy podaży 114.55-114.75, przy której cena już kilkukrotnie zawracała.

USDJPY Daily – cena ponownie w strefie podaży

Gdy spojrzymy na wykres H4,możemy zauważyć sprzyjające warunki do powstania dywergencji spadkowej, o ile zamknięciu bieżącej świeczki H4 będzie towarzyszyć utworzenie maksimum na MACD. Warto obserwować rozwój wydarzeń na tej parze, szczególnie gdy będą się zamykały kolejne świece H4. Jeśli takie maksimum powstanie to możemy spodziewać się korekty spadkowej, dla której najbliższym poziomem wsparcia będzie linia lokalnego trendu wzrostowego znajdująca się aktualnie w okolicy 113.50.

USDJPY H4 – jeśli na MACD powstanie maksimum, może to być sygnał do korekty

Przed podjęciem decyzji o otwarciu zlecenia należy mieć na uwadze jutrzejsze payrollsy, które mogą całkowicie zmienić sytuacje na wykresie negując nasze, tylko techniczne, podejście do tej pary. Od strony fundamentalnej patrząc to obligacje USA idą w górę i jest znacząca różnica na ich korzyść w porównaniu z papierami japońskimi co skłania ten rynek do zamiany JPY na USD.

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here