Naga MarketsOstatnio pojawiło się parę RGR-ow na wykresach par walutowych. Na EURUSD jeden już się skończył (opisany jest tutaj), po pokonaniu linii szyi spadki sięgnęły 400p czyli zgodnie z teorią mówiącą że spodziewane spadki mogą osiągnąć wysokość formacji mierzonej od szczytu (głowy) do linii szyi. Aktualnie drugi mniejszy jest w trakcie… jak widać na załączonym obrazku.

EURUSD H1 – drugi z kolei RGR na tej parze jest w trakcie realizacji zakładanych spadków

Tymczasem na USDJPY szykuje się kolejna okazja do zajęcia dobrej pozycji. Najlepiej to można zauważyć na wykresie H4.

USDJPY 07.04.2020
USDJPY H4 – czy i tu pojawi sie RGR i doprowadzi do wzmocnienia jena?

Tu lewe ramię i głowa są już ukształtowane, aktualnie obserwujemy wzrosty na parze po odbiciu się od hipotetycznej linii szyi. O losie formacji może zadecydować silny poziom S/R 109.60, który może zatrzymać wzrosty i skierować notowania na południe. Jeśli jednak poziom zostanie pokonany to prawdopodobieństwo spadków i utworzenia RGR znacznie zmaleje.

USDJPY H1 – sekwencja wyższych szczytów(HH) i wyższych dołków (HL) wskazuje na trend wzrostowy. Dopiero przełamanie linii trendu może skierować notowania na południe i ustanowić prawe ramię formacji RGR

Wydaje się, że o tym czy RGR stanie się kompletny i prawe ramię zostanie dokończone zdecyduje przełamanie linii trendu ( wykres H1) według której do tej pory porusza się cena. Nastąpi wtedy zanegowanie sekwencji wyższych szczytów i wyższych dołków co w efekcie może doprowadzić do zmiany lokalnego trendu na spadkowy.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here