Naga MarketsNotowania pary walutowej USDJPY na zamknięciu wtorkowej sesji dokonały istotnego przełomu, doszło bowiem do wybicia maksimów z sierpnia br. Ponadto w trakcie tej sesji przetestowane zostało kluczowe wsparcie na 111.75, co widoczne jest na wykresie dziennym:

Z kolei na wykresie 4-godzinnym jesteśmy świadkami trendu wzrostowego, który dobrze opisuje linia tendencji biegnąca od dołka z obecnego miesiąca na 110.37. Jak widać poniżej, kurs po ustanowieniu szczytu rozpoczął korektę, która zaprowadziła notowania do konfluencji wsparcia, gdzie zbiegają się trzy istotne elementy:

  • wspomniana linia trendu wzrostowego
  • wsparcie horyzontalne w obrębie 112.12
  • kanał średnich EMA 10/20 zapewniający wsparcie dynamiczne.

Może się zatem okazać, że z okolic obecnych poziomów dojdzie do kontynuacji wzrostów. Jedynie skuteczne wybicie konfluencji wsparcia sprawi, że ponownie należało będzie ocenić potencjał strony popytowej.

Poznaj strategie DBB oraz TDiS na dzisiejszym webinarze >>

Po przejściu na wykres 30-minutowy widoczna jest omawiana wyżej korekta, która tu przybrała formę kanału. Wybicie górnego ograniczenia tego kanału może otworzyć drogę dalszym wzrostom.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here