Naga MarketsUSDCHF – w ostatni dzień października para dotarła do strefy podaży utworzonej blisko 1,5 roku temu. Na oscylatorze MACD pojawiło się dzisiaj maksimum, które będziemy mogli uznać za trwałe jeśli dzisiejszej świecy dziennej na zakończenie sesji USA (22:00 +1 GMT) będzie towarzyszyła niższa wartość MACD, czyli krótko mówiąc – słupek na histogramie pozostanie czerwony (niższy). Na wykresie H4 MACD jest już w fazie spadkowej od wczoraj.

USDCHF 01/11/18
USDCHF – Daily jeśli powstanie maksimum na MACD, możemy spodziewać się dalszych spadków.

Patrząc na wykres H1 możemy oszacować potencjalne poziomy Stop Lossa i Take Profit. Wydaje się, że lokalna (zielona) strefa podaży w okolicy 1.0065 będzie stanowić naturalny lokalny opór i powyżej powinien się znaleźć SL. Celem dla ewentualnych spadków może być strefa popytu 0.9975-60, która niebawem pokrywać się będzie z dynamicznym wsparciem tworzonym przez ograniczenie kanału wzrostowego, w którym ostatnio para się porusza (niebieska kropkowana linia). Możliwe, że dojdzie do konfluencji wsparć i w tym miejscu nastąpi reakcja popytu.

USDCHF H1 01/11/18
USDCHF H1 – zielona strefa podaży wyznaczy nam poziom SL, a strefa popytu (demand) cel ewentualnych spadków.

Jest jeszcze jeden czynnik wspierający scenariusz spadkowy… ale jego wyszukanie pozostawiam czytelnikowi, a wyjawię go w weekendowym podsumowaniu 😉

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teoria a Praktyką” i będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here