Naga Markets



Notowania dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego od początku 2017 roku rozrysowały bazę wsparcia, którą testowały już trzykrotnie. Po odbiciu od kwietniowych maksimów, cena może zmierzać właśnie w tym kierunku.


Strefa wsparcia wyznaczana jest przez 61,8% zniesienia Fibonacciego oraz minima z przełomu stycznia/lutego w okolicach 0.9860. Kontakt z poziomem już trzy razy gwarantował odbicie w zakresie co najmniej 240 pipsów.

Patrząc na poniższy wykres można uznać, że mamy do czynienia z konsolidacją, jej górne ograniczenie jest jednak trochę zaburzone. Obecnie strefa jej domknięcia to okolice 1.0100. Odbicie od poziomu w kwietniu doprowadziło do testu wspomnianej strefy wsparcia – istnieje więc szansa, że w maju sytuacja się powtórzy. Szczególnie, że notowania zaczynają tydzień od re-test poziomu parytetu 1.0000 od dołu. Jeżeli sesja poniedziałkowa zamknie się pod poziomem, ruch w stronę 0.9860 stanie się bardziej prawdopodobny:

USD/CHF D1

W tym momencie inwestorzy mogą wykorzystać więc test 1.0000 do otwierania krótkich pozycji, a następnie rozważać longi na wysokości dolnego ograniczenia konsolidacji, celując w jej górną bandę.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here