Naga MarketsAuthor: Tax Credits
Creative Commons License

Dane o sprzedaży detalicznej w USA okazały się słabe, w okolicy 0.0% i wywołały ścisk długich pozycji na USD/CHF strasząc wejściem w korektę ostatniej fali wzrostowej. Przygotowani na korektę wzrostów wyznaczyliśmy sobie zniesienia Fibonacciego na fali wzrostowej z lipca, której korekty obecnie oczekujemy, a do tego dołożyliśmy ekspansję dla formacji zwiastującej korektę.

Jak widzimy pierwsza garda pod postacią zniesienia 23.6% oraz ekspansji 61.8% została przełamana dzisiejszą popołudniową świecą 4-godzinną i czekamy aż pęknie wsparcie wynikające z ostatnich trzech dołków na 0.9040.

Ponieważ sprzedaż tutaj nie zapewnia zadowalającego stosunku potencjalnego zysku do realnego ryzyka, wolimy wstrzymać się ze sprzedawaniem i poczekać na okazję do kupienia kontynuacji wzrostów. Konfluencja ekspansji Fibonacciego oraz naniesionych zniesień wyznacza nam dwa obszary do obserwacji, które dodatkowo potwierdza nam układ świec:

0.9030/20 – zniesienie 38.2%, ekspansja 100% korekty, a także lokalny szczyt z 22-24 lipca

0.9000 – zniesienie 50%, ekspansja 127.2% korekty, a także szczyt 17 lipca.

Oczywiście możliwy jest również ruch niżej w kierunku zniesień 61.8% oraz 76.4%, dlatego przy wspomnianych wcześniej poziomach wsparcia szukać będziemy dodatkowych potwierdzeń dla zajęcia długiej pozycji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zniesieniach i ekspansjach Fibonacciego, zapraszamy na darmowy webinar we współpracy z XM, już w ten poniedziałek .

USD/CHF 4-godzinny | Kliknij by powiększyć!

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here