Naga MarketsStopy procentowe w Szwajcarii

Poranne dane z gospodarki szwajcarskiej wskazują, że również tutaj inflacja zaczyna rosnąć. Ceny producentów i importu rok do roku wzrosły z poziomu -0,6% do poziomu 0%. Jeżeli takie dane będą się utrzymywać to SNB zacznie w końcu normalizację polityki pieniężnej. Obecna stopa procentowa w Szwajcarii wynosi -0,75%, a ostatni ruch banku na stopach był w styczniu 2015 roku.

USDCHF pomiędzy 1.0000, a linią trendu

W bieżącym tygodniu USDCHF osiągnął najniższy poziom od ponad dwóch miesięcy. Przetestowany został okrągły poziom 1.0000 i spowodował on wzrostowe odbicie.

Od góry na USDCHF zbliża się spadkowa linia trendu, która obecnie znajduje się w rejonie 1.0155. Jeszcze wczoraj popyt zdołał przełamać opór na poziomie 1.0060, a obecnie cena zmierza w kierunku kolejnego oporu na poziomie 1.0120. Po przełamaniu tego ostatniego zostanie już tylko linia trendu spadkowego.

Jeżeli jednak to znowu podaż wróci do głosu i taki ruch byłby zgodny z obecnym trendem to najpierw przełamane zostanie nowe wsparcie na poziomie 1.0060. Po jego skutecznym przełamanie celem podaży będzie po raz kolejny okrągły poziom 1.0000.

Wykres USDCHF dla interwału H1.
Wykres USDCHF dla interwału H1.

Bezpłatny webinar – Inwestycyjne fakty oraz mity.

Wykres USDCHF dla interwału H4.
Wykres USDCHF dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here