Naga MarketsZeszłotygodniowy test wsparcia na poziomie 0.9440 musiał wywołać kontrę popytu na USDCHF. Tak się też stało, chociaż środowe osłabienie dolara mogło pokrzyżować plany kupującym.

Słabość dolara niemal do wszystkich walut można było zaobserwować po wieczornej decyzji FOMC. Pomimo, że decyzja była zgodna z oczekiwaniami inwestorów dolar do końca sesji tracił na wartości co chyba najbardziej widać na parze EURUSD, która znalazła się na najwyższym poziomie od stycznia 2015 roku (czytaj więcej: EUR/USD wybija dwuletnią konsolidację po FOMC).

Konsolidacja na USDCHF

USDCHF od dwóch lat porusza się w konsolidacji pomiędzy wsparciem 0.9440, a oporem 1.0300. Wszystkie dotychczasowe próby przełamania jednego lub drugiego poziomu kończyły się porażkami. Również tym razem test poziomu 0.9440 zakończył się odbiciem. Do południa podczas czwartkowej sesji popyt zdołał przełamać najbliższy opór 0.9550, a następne cele, są usytuowane kolejno na poziomach: 0.9670, 0.9860, 0.9950, aż do górnego ograniczenia konsolidacji 1.0300.

Głównym scenariuszem dla USDCHF jest obecnie ruch wzrostowy (w ramach utrzymania się we wnętrzu konsolidacji), ale nie można wykluczyć tego co obecnie może dziać się z dolarem. Przy ogólnym osłabieniu USD podaż może zdołać wyłamać się z konsolidacji. Taki atak najprawdopodobniej poprzedzi wąska konsolidacji nad poziomem 0.9440 podczas, której podaż zbierze siły do ataku na to kluczowe wsparcie.

USDCHF D1
Wykres dla D1
USDCHF W1
Wykres dla W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here